Най-четени
1. radostinalassa
2. ivandimitrovbets
3. wonder
4. mt46
5. varg1
6. zahariada
7. planinitenabulgaria
8. noshkov
9. iw69
10. forexninja
11. mimogarcia
12. kvg55
13. djani
14. leonleonovpom2
2. ivandimitrovbets
3. wonder
4. mt46
5. varg1
6. zahariada
7. planinitenabulgaria
8. noshkov
9. iw69
10. forexninja
11. mimogarcia
12. kvg55
13. djani
14. leonleonovpom2
Най-активни
1. sarang
2. mimogarcia
3. radostinalassa
4. djani
5. no1name
6. panazea
7. vitolux
8. rosiela
9. planinitenabulgaria
10. iw69
2. mimogarcia
3. radostinalassa
4. djani
5. no1name
6. panazea
7. vitolux
8. rosiela
9. planinitenabulgaria
10. iw69
Блогрол
1. Прабългарските руни
2. За св. цар Петър Български (927-969) /с мой коментар относно засилването на монашеството и ересите/
3. За исландците, българите, смесените бракове и т.н.
4. Българското културно влияние
5. Голямото генетично разнообразие - нож с две остриета!
6. За Българския народен съюз „Кубрат“
7. Било е престижно да си българин!
8. Още за СБНЛ ["...поради бедност много младежи (...), пътуват пеша"
9. "Като се каже "социализъм""
10. "Царският меч е тежък и сече до корен" (Симеоново правосъдие)
2. За св. цар Петър Български (927-969) /с мой коментар относно засилването на монашеството и ересите/
3. За исландците, българите, смесените бракове и т.н.
4. Българското културно влияние
5. Голямото генетично разнообразие - нож с две остриета!
6. За Българския народен съюз „Кубрат“
7. Било е престижно да си българин!
8. Още за СБНЛ ["...поради бедност много младежи (...), пътуват пеша"
9. "Като се каже "социализъм""
10. "Царският меч е тежък и сече до корен" (Симеоново правосъдие)
Постинг
12.03.2025 12:40 -
"Всеки народ си има звезда..."
Автор: hranislav
Категория: Други
Прочетен: 452 Коментари: 0 Гласове:
Последна промяна: 12.03.2025 12:40
Прочетен: 452 Коментари: 0 Гласове:
2
Последна промяна: 12.03.2025 12:40

"Всеки народ си има звезда, която го зарежда със светлинна енергия. Но има и изключения. Някои народи нямат звезда, а планета. Един ден тези народи няма да могат да оцелеят. В необикновената за тях атмосфера ще се задушат… Народ, който има планета, вместо звезда, ще угасне както свещ при силен вятър. България има не само една звезда, а цяло съзвездие."
(Валентин Сидоров, "Людмила и Ванга")
_______________________________________________________________
Иван Стаменов-Стопанина (otizvora.com).
"Нямам доверие на В. Сидоров и както ще стане ясно по-нататък, могат да се посочат аргументи, че той не цитира добросъвестно или не предава съвсем точно думите на Ванга – не умишлено, а защото, да речем, не е разбирал добре български. Затова няма да навлизам в подробни размишления за горното пророчество. Тук само ще отбележа, че думите „звезда“, „планета“ и „съзвездие“ не бива да се разбират според терминологията на вестникарската псевдо-астрология. Тоест не става дума, че някое от астрономическите съзвездия влияе на България или че някоя звезда на нощното небе определя съдбините на дадена държава. Под „съзвездия“ и „звезди“ в окултен смисъл се разбират съвкупности от определени напреднали същества в духовния свят. Специално „съзвездията“ отговарят на едни от най-висшите напреднали духове – тези, които в християнския езотеризъм са наричани Херувими, Серафими и Престоли. Съответно когато Ванга казва, че България има цяло съзвездие, а не само една звезда, това означава, че България е под опеката не само на Архаите и Архангелите („планетите“ и „звездите“), а на още по-висши същества от духовната йерархия. Толкова от мен по този въпрос. Всеки може да прочете повече в лекционния цикъл „Духовните йерархии“ от Р. Щайнер."
Из статията "Пророчествата на Ванга с коментари: България, Балканите и Русия." (22.04.2011 г.).
Тагове:
Следващ постинг
Предишен постинг
Няма коментари
Търсене
