Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
За този блог
Автор: hranislav
Категория: История
Прочетен: 1074376
Постинги: 632
Коментари: 559
Гласове: 1858
Постинг
25.04.2025 11:11 - Мисли за Бог (5)
Автор: hranislav Категория: Други   
Прочетен: 1183 Коментари: 0 Гласове:
2


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
13.07.2011 г.


Стеф, 15 - годишно американско момиче пред нейната майка: „Бог не е приключил с творчеството - нали вселената се променя. Той създава хората и нещата така, че те да се учат да го обичат."
„Бог не знае какво ще направим. Той те е направил според любовта и знанието си. Ти трябва да постъпиш така, както смяташ за правилно. Ти имаш съдба, но искаш ли я? Ако удариш някого, Бог не решава вместо теб, изборът си е твой. Той има една идея - създал е хората и сега те се опитват да я разберат. Сега аз съм идеята и аз съм човекът. Ние двете (майка и дъщеря) сме част от Бога и творението. Аз съм Богът и творението."


Аржентинецът Маркос М. Кабобанко на 3 - годишна възраст  казал на майка си : „Някой път знам какво мислиш и повече какво чувстваш. Мамо, знаеш ли, когато Бог ме направи на небето, ми каза: „Ще ме помниш, а аз ще помня как се смееш." И аз си го спомням. Знам как изглежда къщата му. Знам, че идваме от неговата къща, и като умрем, ще се върнем при него...


Той ми каза и други неща, но ги забравих; спомням си ги само когато сънувам. Мога да виждам със затворени очи. Виждам го, той няма тяло, няма уста, но говори. Той е във всички неща - в храната и във въздуха. Той живее в хората, също и в крадците, въпреки че са лоши. Те са лоши, защото не знаят, че той е при тях, не го усещат. И в животните има Бог."


Флавио М. Кобабанко, по - малък брат на Маркос. На шест години изрича следното: „Много животи накрая се събират в един: животът на хората. Бог няма време; той е навън. Във времето всичко започва и някога свършва. То е тук, някой се ражда, живее и умира, за да мине през него. Бог е, но и не е процес. Той е това, което ни кара да живеем... За какво ни е църква, когато всеки чува Бог в душата си."


Използвани са цитати от "Не пипай тази книга", Ян ван Хелсинг.
http://chitanka.info/text/15396-ne_pipaj_tazi_kniga




Гласувай:
2



Следващ постинг
Предишен постинг

Няма коментари
Търсене