Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
За този блог
Автор: hranislav
Категория: История
Прочетен: 1074476
Постинги: 632
Коментари: 559
Гласове: 1858
Постинг
20.12.2025 11:11 - България ще я бъде!
Автор: hranislav Категория: История   
Прочетен: 136 Коментари: 1 Гласове:
1



България ще я бъде!

Написана на : 2009-02-26 15:54:02


  Много често българите  критикуват  народа си, част от който са и те. Критиките са насочени  или към миналото, или към настящето. След като има такива критики ( от години) би трябвало да се правят стъпки  за промяна  на нещата  в  манталитета на българите, в противен  случай критиките  не само  са абсолютно излишни, те направо са вредни и затвърждават съответните реални (често преувеличавани) или Мними отрицателни черти на българите. Според мен трябва да се набляга повече на положително, и ако има някакви отрицателни черти да съществува  стремеж към тяхното премахване, вместо да се затвърждават. Естествено, че ние българите не сме ангели, но кои са? Нека да погледнем нещата и от  друг ъгъл, да си спомним на какво сме способни, да видим и  светлата си страна, която може да загине от постоянното  натрапване от медиите на по - тъмната, а и от нашата собствена самокритика. Именно  светлата е страната, която трябва да усилваме, да изкарваме на показ. Ще припомня някои факти:
  Ние сме  народът, който тръгна с черешови топчета да събаря вековната империя, който се съхрани въпреки превратноститет на времето ( дали други народи на наше място щяха да се справят по - добре с такива трудности - Съмнявам се...!), хора от този т.нар. байганьовски народ имаха смелостта да убият себе си  и  семействата си, но да не допуснат турците да се гаврят с тях( става  дума за Априлското въстание); мъжете на този народ превзеха смятаната за непревземаема Одринска крепост, същият този народ успя въпреки трудностите без външна помощ по време на Османското владичество да построи 1500училища, докато в свободна Русия имаше 1300 училища. Това е народът, който само 7 години след Освобождението си успя достойно да се защити в Сръбско - българската война, една коварна война, в която сърбите имаха по - опитни командири, имаха армия от няколко десетилетия. През тази война българските войни извършиха чутовен 150 км. преход от южната до западната ни граница - пеш и само за два дни и въпреки умората с песен на уста се хвърлиха срещу сърбите и защитиха Съединението на родината си. В началото на 20 - ти век България е наричана " икономическо чудо на Балканите", сравнявана е с Япония и Германия, заради бързите и темпове на икономическо развитие. Това е народът, който по време на втората световна война спаси по – голямата  част  от своите  евреи, нещо  което много други не сториха.Стига с тази робска психика, която понякога проявяваме, стига с това омаловажаване на народа ни, навсякъде има мърша. Аз не оправдавам измамите, които вършат  нашите сънародници  зад граница, но  все пак  за тези измами се иска Акъл! България ще я бъде!



Гласувай:
1



Следващ постинг
Предишен постинг

1. icansing - Българите не ставате за нищо.
20.12.2025 14:00
Нито за някоя професия, нито за компания. Най-добрите българи са антибългарите.
цитирай
Търсене