Най-четени
1. radostinalassa
2. ivandimitrovbets
3. wonder
4. mt46
5. varg1
6. zahariada
7. planinitenabulgaria
8. noshkov
9. iw69
10. forexninja
11. mimogarcia
12. kvg55
13. djani
14. leonleonovpom2
2. ivandimitrovbets
3. wonder
4. mt46
5. varg1
6. zahariada
7. planinitenabulgaria
8. noshkov
9. iw69
10. forexninja
11. mimogarcia
12. kvg55
13. djani
14. leonleonovpom2
Най-активни
1. sarang
2. mimogarcia
3. radostinalassa
4. djani
5. no1name
6. panazea
7. vitolux
8. rosiela
9. planinitenabulgaria
10. iw69
2. mimogarcia
3. radostinalassa
4. djani
5. no1name
6. panazea
7. vitolux
8. rosiela
9. planinitenabulgaria
10. iw69
Блогрол
1. Прабългарските руни
2. За св. цар Петър Български (927-969) /с мой коментар относно засилването на монашеството и ересите/
3. За исландците, българите, смесените бракове и т.н.
4. Българското културно влияние
5. Голямото генетично разнообразие - нож с две остриета!
6. За Българския народен съюз „Кубрат“
7. Било е престижно да си българин!
8. Още за СБНЛ ["...поради бедност много младежи (...), пътуват пеша"
9. "Като се каже "социализъм""
10. "Царският меч е тежък и сече до корен" (Симеоново правосъдие)
2. За св. цар Петър Български (927-969) /с мой коментар относно засилването на монашеството и ересите/
3. За исландците, българите, смесените бракове и т.н.
4. Българското културно влияние
5. Голямото генетично разнообразие - нож с две остриета!
6. За Българския народен съюз „Кубрат“
7. Било е престижно да си българин!
8. Още за СБНЛ ["...поради бедност много младежи (...), пътуват пеша"
9. "Като се каже "социализъм""
10. "Царският меч е тежък и сече до корен" (Симеоново правосъдие)
Постинг
03.06 19:53 -
Храбра Украйна и олекваща Русия
Автор: hranislav
Категория: Политика
Прочетен: 157 Коментари: 1 Гласове:
Последна промяна: 04.06 14:41
Прочетен: 157 Коментари: 1 Гласове:
0
Последна промяна: 04.06 14:41

Източник на изображението (в случай, че изчезне): https://www.dnes.bg/a/2-svyat/723698-rusiya-zaplashi-s-yadreno-orazhie-zaradi-ukrainskite-ataki-nad-sankt-peterburg
Украйна може да е всякаква, но определено е смела и твърда, а Русия определено олеква
Далеч съм от мисълта, че някой трябва да употреби ядрено оръжие... Да не дава Господ, както се казва...
Обаче се сетих за мой бивш колега-бивш полицай. Не помня конкретно какво си говорихме, беше преди 11 г. Но стана дума да ваденето на оръжия и заплашването на закононарушители с цел да преустановят нарушението или да се предадат. Думите му бяха от сорта на: "Аз ако извадя оръжие, трябва и да го използвам. Иначе олеквам. Ставам като клоун!" Та се сетих за него покрай поредната руска заплаха за употребата на ядрена мощ...

Каквито и да са всъщност украинците, евала им за смелостта да бият шамари на мечката в нейното леговище. Не казвам кой прав, кой крив. Не за това ми е думата. Просто казвам, че сама по себе си, гледано извън контекста, извън това добри ли са, лоши ли са, кой ги харесва и кой не - извън контекста е достойно за уважение това, че проявяват такава смелост (която може да се окаже и глупост, заради която да съжаляват). Зеления има големи топки. Разбира се, другото възможно тълкуване е, че не му пука достатъчно за народа му.
Не е лесно, макар и със западна помощ да се биеш повече от 4 г. с ядрената и 3 пъти по-голяма Русия. Да не забравяме, че и навремето героично сражаващият се и победил СССР също е ползвал немалка чужда помощ (храни, оръжия, отделно другите фронтове на които се е бил Райхът).
Всякакви може да са украинците/част от тях, но смелост им не липсва. И твърдост. Борят се мъжки. Не забравяйте, че различни неща, които се приписват като руски приноси или вреди по отношение на България може да бъдат приписани и на т.нар. "укри". Още като се почне от нахлуванията на киевския княз Светослав в България при царете Петър I и Борис II, та чак до окупирането на България от Трети украински фронт. Защото руснаци и украинци векове наред са били един народ, а пък още по-дълго са живеели в една държава и украинците са имали дял в оформянето на нейния облик, нейната политика. За добро или лошо.
Както ми е било приятно да слушам руски песни (включително бойни, патриотични) поради мелодията, звученето на думите, духа в тях - така ми е било приятно да слушам и украински. Извън оценките за това кой ни е брат, кой не ни е брат, кой ни помага или ни вреди, кой добър и кой лош, извън безспорно неприятната смърт на цивилни хора от двете страни ще кажа следното...: Самият факт, че от първоначалния шок и от отбрана на столицата Киев се стигна до там, че украински войски за кратко да успеят да окупират руски територии и да започнат да бият с дронове по руска територия, което продължава и до днес е нещо, което би могло да бъде прието като възхитително (заради нещата, които написах по-горе).
И това постижение се дължи на различни фактори - не е само един. И един от факторите е високият дух на украинската нация, въпреки че съвсем видимо има хора, които отказват да се бият (не се знае дали и в Русия няма да започне насилствена мобилизация, ако нещата се проточат). Постижението донейде е плод на (предполагам) руска некадърност, както и на руска милозливост, която в крайна сметка сериозно удължи войната и доведе до милиони убити и осакатени хора от двете страни. Резултат и от подценяване на противника. Дали трябваше изобщо да бъде започвана тази война, как трябваше евентуално да бъде проведена - това е друг въпрос. Куражлии са украинците, а властта в Кремъл все повече рискува да бъде свалена с революция или преврат.
Тагове:
Следващ постинг
Предишен постинг
Те истинската си смелост демонстрират в обратна посока Напълнили са България и Европа сэс своя нагла милост
Смелостта им е фиктивна и е базирана на чужда помощ
И на увереността, че мечката няма да удари?
Но мечката удря, винаги, нахала!
Що ще чинят като ги удари?
Кой ще е виновен?
Мечката, естествено?
И фалшивата им смелост ще се удави в сълзи!
цитирайСмелостта им е фиктивна и е базирана на чужда помощ
И на увереността, че мечката няма да удари?
Но мечката удря, винаги, нахала!
Що ще чинят като ги удари?
Кой ще е виновен?
Мечката, естествено?
И фалшивата им смелост ще се удави в сълзи!
Търсене
